russell hobbs
Bývanie

Káva na študentský spôsob | Russell Hobbs kávovar

Vo víre všetkých školských povinností má málokto čas (a možno aj chuť) zložito umývať pákový kávovar a volí radšej jednoduchšie varianty. Alternatívne spôsoby? Aeropress, V60, … Musíme pri väčšine z nich stáť, počítať čas a presne vážiť. Ruku na srdce. Ktorý študent má na to ráno čas? Máloktorý. Tento problém však neriešia len študenti, ale aj všetci tí, pre ktorých je čas vzácny. Rozumným a praktickým riešením je prekvapkávací Russell Hobbs kávovar. Otestovala som pre vás kávovar od značky Russell Hobbs, konkrétne zo série retro, v čiernom prevedení (Classis Noir). Tento produkt značky Russell Hobbs mi venovala spoločnosť Spectrum Brands za účelom jeho vyskúšania. Recenzia je aj napriek tomu založená na mojich vlastných pocitoch a skúsenostiach.

 

Kávovar zaujme už na prvý pohľad svojim veľmi zaujímavým retro vzhľadom. Do nášho retro bytíku je ako stvorený, ale dá sa veľmi pekne zakomponovať do všetkých typov interiéru.

Vyspelá technológia

Pred časom prekvapkávacie kávovary ničili chuť kávy a produkovali množstvo odpadu- nevyužitej (nenamočenej) kávy. Kávovar od Russell Hobbs pracuje s vyspelou technológiou sparovacej hlavice, ktorá zabezpečuje rovnomerné namočenie namletej kávy vo filtri. Docieli tým kvalitnejšiu extrakciu a lepšiu chuť i arómu kávy.

russell hobbs

russell hobbs kávovar

Mierka stavu prekvapkávania a funkcia udržania teploty

Dokonalý prehľad o procese prekvapkávania nám poskytuje ukazovateľ v prednej časti. Dizajnovo zaujímavý kúsok a pritom veľmi praktický. V prvej fáze nám (po značku 0) nás informuje o samotnom procese prípravy kávy. Počas tejto doby môžeme kedykoľvek kanvicu odobrať a naliať si prvú šálku kávy. Po skončení nás mierka v minútach informuje, ako dlho je káva zohrievaná na horúcej platni (približne 40 minút). Po 40 minútach sa kávovar automaticky vypne a ručička sa vráti do pôvodnej polohy. Chuť kávy vtedy začínajú ovplyvňovať chemické zmeny.

russell hobbs

Káva pre všetkých?

Za veľkú výhodu kávovaru na prekvapkávanú kávu považujem kanvicu s objemom 1,25 l, vďaka ktorej si môžete naraz spraviť až 10 šálok chutného nápoja. Kávu tak rýchlo pripravíte aj pre početnejšiu návštevu a v prípade študentského bývania tým dokážete ušetriť čas nielen sebe, ale aj svojim spolubývajúcim.

russell hobbsKávovar premyslene ukrýva aj odmerku, s ktorou si jednoducho kávu naberiete podľa počtu požadovaných šálok. Vďaka ušetrenému času si môžete vychutnať dokonalú chuť kávy v spojení s dokonalou vôňou v celom byte.russell hobbs

Jednoduché používanie?

Celý proces od namletia kávy až po naliatie prvej šálky nie je časovo náročný, závisí však od počtu pripravovaného množstva. Stačí ak kávu nasypeme do filtra, pomocou kanvice nalejeme požadované množstvo vody do kávovaru, zapneme a počkáme, pokiaľ ručička mierky stavu prekvapkávania neprejde do pozície 0. To je čas, kedy si môžeme vychutnať šálku kávy. Nasledujúce fotografie názorne ukazujú jednoduchosť používania tohto kávovaru.

russell hobbs kávovar

russell hobbs kávovar

russell hobbs kávovar

russell hobbs kávovar

russell hobbs kávovar

russell hobbs kávovar

Akú formu prípravy kávy preferujete vy? A ktorá káva je pre vás tá naj?

Odporúčam ďalšie články zo série BÝVANIE.

INSTAGRAM:

@romiminarikova

Romi Mináriková

Môže ťa tiež zaujímať...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *