Bývanie

Nové bývanie | Zbieranie inšpirácie

Rekonštrukcia nemusí zruinovať váš bankový účet a môžu si ju dovoliť aj študenti. Ak nemáte plnú hlavu originálnych (a lacných) nápadov na bývanie, môžete zariaďovanie veľmi rýchlo premeniť na nočnú moru. Začiatku prerábania by mal predchádzať zber inšpirácie. Aj vďaka tomu nezačíname túto sériu článkov rovno nákupmi. Poďme na to pekne postupne.

Odhodlanie prerobiť byt je tu. Ako to ale spraviť tak, aby naša peňaženka neplakala a my sme mali vysnívaný príbytok? Na začiatok treba vedieť, kde hľadať inšpiráciu a nebáť sa prípadných úprav starého nepotrebného nábytku.

Bývanie a internet- najväčší pomocník

Mojím favoritom je už niekoľko rokov stránka pinterest.com. Okrem inšpirácie ponúka aj množstvo DIY návodov, ktoré vám pomôžu ušetriť peniažky na iné kúsky do domácnosti. Vytvorenie nástenky na Pintereste nezaberie množstvo času a vy môžete mať všetky inšpiratívne obrázky pekne pohromade.

bývanie

Zaujímavú inšpiráciu môžete nájsť aj na instagrame. V tomto prípade však musíme počítať skôr s drahšími kúskami. Každý sa tam totiž snaží pridávať dokonalé zákutia svojich bytov. Ak však viete dobre hľadať, môžete nájsť podobné kúsky za zlomok ceny. Za zmienku stojí dokonalý instagram youtuberky Lenky zameraný na interiér @int3rier. Dizajnom sa zaoberajú aj inšpiratívne @mrscarlissa, @mz.interior alebo @styleandsugar. Dokážete nájsť nespočetné množstvo krásnych instagram účtov s touto tématikou.

Blogy. Áno, blogy o bývaní sú tiež veľmi populárne. Nájdete na nich aj množstvo DIY článkov alebo tipov, ako spraviť zo starého nábytku atraktívnejší. Opäť je to všetko o hľadaní.

Print?

Ak máte radi časopisy, skúste v nich pohľadať rubriky o bývaní. Alebo si rovno kúpte časopis so zameraním na bývanie. Na trhu ich je veľké množstvo, máte z čoho vyberať.

TIP: Magazíny môžete neskôr použiť ako dekoráciu.

bývanie

Dôležitá je aj vaša kreativita. Inšpirácia vás len postrčí dopredu, nedá vám úplne dokonalý návod ako na to. Nemôžete sa báť riskovania a upravovania nápadov na vašu dokonalú predstavu. A najmä sa nenechajte odradiť, ak výsledok nebude dokonalo kopírovať predlohu.

Ak ste sa dostali až sem a zaujíma vás prečo sa sťahujem, čítajte: Prečo sa sťahujem?

Romi Mináriková

 

 

INSTAGRAM:

@romiminarikova

Môže ťa tiež zaujímať...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *