Bývanie

Nové bývanie | Prečo sa sťahujem?

Od septembra budem odomykať nový byt. Poslali ste mi mnoho správ, prečo opäť nové bývanie. Prišlo mi fér, napísať vám viac informácií o sťahovaní a o pripravovanej sérii článkov s tématikou vhodnou pre študentov, ktorí chcú bývať štýlovejšie ako doteraz (a za prijateľnú sumu peňazí).

Budú to už dva roky od doby, čo som prvýkrát (vďaka škole) vstúpila do Trnavy. Do mesta, ktoré mi bolo cudzie. Vyskúšala som si bývanie v paneláku, zvykla som si na nepríjemných susedov… Až prišiel deň, kedy som to všetko opustila a začala odznovu. A kde? Opäť v Trnave, no na inej adrese. Za uplynulý rok som si život v tomto študentskom meste tak obľúbila, že som sa tu rozhodla zostať (samozrejme, svoju rolu zohrali aj študentské povinnosti), sťahovaniu som sa však nevyhla. Dôvodom tretej (tejto) zmeny bývania boli nezhody s majiteľmi domu, kamarátmi, ale aj fakt, že som si vybrala bývanie s priateľom (áno, bývali sme spolu už predtým, ale väčšie súkromie nie je nikdy na škodu).

Ponúk na bývanie bolo dosť. Nových, starých, malých, veľkých, s balkónom aj bez… Sama som zostala prekvapená, keď som si vybrala najstarší z ponúkaných. Presvedčila ma lokalita, cena a staré parkety na podlahe. Veľmi veľkú úlohu však zohrala aj moja kreatívna duša, ktorá si dokázala predstaviť byt po menších úpravách. A tak vzniká nová séria článkov, ktorá vám ukáže, ako sa dá bývať na študentský spôsob- pekne a za málo peňazí.

Už ste sa zamysleli nad tým, či naozaj potrebujete balkón a byt čerstvo po rekonštrukcii? Ja totiž potrebujem priestor, v ktorom sa budem cítiť príjemne (nie len na fotkách na instagram) a budem obklopená ľuďmi, ktorí mi nebudú kradnúť energiu, ale vyčaria mi úsmev na tvári. Na to stačí starší byt, upravený podľa vlastných predstáv. Tak čo? Idete sa so mnou pustiť do zariaďovania.

Romi Mináriková

 

 

INSTAGRAM:

@romiminarikova

Môže ťa tiež zaujímať...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *