kovová nástenka
Bývanie

Nové bývanie | DIY kovová nástenka

Korkovú nástenku má v dnešnej dobe kadekto. Patrím k ľuďom, ktorí vyhľadávajú zaujímavejšie dekorácie a preto si dnes spoločne vyrobíme kreatívnejšiu nástenku na fotografie či iné spomienkové predmety. Kovová nástenka sa bude hodiť do moderného ale aj retro príbytku.

1. Začneme návštevou železiarstva (prípadne zberného dvora) a kúpou kari siete. Alebo sa podobne ako ja skúste poobzerať doma.

TIP 1: Videla som aj mnohé iné varianty, preto skúste pozrieť napríklad aj pevnejšie pletivo (zvárané), rošt…

kovová nástenka

2. Úprava na požadovanú veľkosť bude pravdepodobne náročnejšia. Skúste požiadať odborníka.

3. Vyčistenie povrchu patrí k veľmi dôležitým bodom pred farbením. Podľa stavu kari siete zvoľte oceľovú kefu, brúsny papier alebo rovno odhrdzovač.

4. Skutočné tvorenie začína pri výbere farby a následnej aplikácii. Natieranie? Sprejovanie? Ponechanie pôvodnej farby? Je to na vás. U mňa vyhrala verzia so sprejom- jednoduchá aplikácia, ale dbajte na dostatočný počet vrstiev.

5. Po zaschnutí farby prichádza zábavná časť. Dekorovanie. Mojím zámerom bolo od začiatku miesto na fotografie, prípadne citáty, inšpiráciu a pod. Aby som do posledného detailu dodržala jej štýlovosť, zvolila som retro fotografie z Cewe Fotolab-u. Majú na výber tri verzie, takže si príde na svoje každý. Plusom je dlhá životnosť. Pre doplnenie som si na obyčajný výkres vytlačila obľúbené citáty, svoje logo a podobne. Fantázii sa medze nekladú.

retro fotky

kovová nástenka

TIP 2: Fotografie môžete pripevniť drevenými štipcami, klipmi,…

TIP 3: Na kove drží aj silnejší magnet, preto na nástenku môžete umiestniť aj magnetky z ciest, prípadne vstupenky a iné spomienkové predmety.

kovová nástenka

Nástenka dokonalo dopĺňa náš retro príbytok a uchováva všetky úsmevné momenty na ktoré radi spomíname. Dúfam, že vám bol článok nápomocný, inšpiroval vás k tvoreniu alebo vás aspoň zaujal. Máte už svoju nástenku alebo si ju idete vyrobiť? Dajte mi vedieť do komentárov.

Videli ste ostatné články zo série Nové bývanie?

Romi Mináriková

Môže ťa tiež zaujímať...

4 Comments

 1. Eugen Suchoň says:

  Najs

 2. Skvelé! Podobnú násnteku hľadám už dlho. Na vyrobenie vlastnej som asi príliš lenivá, alebo zaneprázdnená, ale tá tvoja sa ti podarila skvelo 🙂

  THE NOELA

 3. Tereza Outcry says:

  To vypadá skvěle Romi. 🙂 Tohle bych si také mohla vyrobit, jen sehnat tu kovovou věc. 😀

  http://www.outcryblog.cz

 4. Jednoduchý návod a přitom z toho vznikne tak skvělá dekorace! 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *