dekoracie do bytu
Bývanie

Nové bývanie | Štýlové dekorácie do bytu

Dekorovanie milujem. Užívam si ho pri každom sťahovaní, pretože dekorácie do bytu neodmysliteľne patria. Pri obmedzenom rozpočte to však nie je nikdy jednoduché. Alebo áno?

Zbieranie inšpirácie máme (dúfam) úspešne za sebou, na rad prichádzajú nákupy. Zamysleli ste sa nad otázkou, ktoré veci naozaj potrebujete? Chcete platiť za kvalitu alebo skôr dáte prednosť lacnej kvantite? V tomto článku si posvietime na dizajnovo dokonalé bytové doplnky z môjho obľúbeného e-shopu Bella Rose.

Spomínaný eshop nepatrí k najlacnejším, ale ponúka veľmi pekné kúsky v rôznych štýloch (škandinávsky, romantický, minimalistický…), ktoré dotvoria atmosféru domova. Ak sa budeme držať pravidla „Kúpim len to, čo naozaj potrebujem.“, nezruinujeme rozpočet a izba bude pôsobiť naozaj luxusným dojmom.

V mojom nákupnom košíku skončili len tri veci, ktorých hodnota bola do 20 € (spolu). Síce by ste mi mohli oponovať, že nie všetky som „naozaj potrebovala“, ale chcela som vám dať tip, ako kreatívne ušetriť.

Plátený kôš na prádlo (cca 16€)

Kôš na prádlo je (aspoň pre mňa) veľmi potrebná vec. Výhodou tohto plátenného od značky House Doctor je, že sa krásne hodí do interiéru a nemusí primárne slúžiť na prádlo. Môžete ho použiť ako úložný box. Na deky? Vankúše? Hračky pre deti? To je už na vás. Materiál (bavlna, polyester, rayon (umelý hodváb), potiahnuté polyetylénom) zabezpečuje pomerne jednoduchú údržbu a najmä stabilný tvar. (Tovar sa neustále obmieňa, takže rovnaký pravdepodobne na stránkach nezoženiete, ale v ponuke sú rovnaké s inými motívmi.)

dekorácie do bytu

Bridlicová servírovacia podložka Slate (2,30€) + sviečka (2,10€)

Čo tak trochu improvizácie? Svietniky, tácky pod sviečky… Nie vždy ide o lacné záležitosti. Použila som trochu fantázie a premenila som bridlicovú servírovaciu podložku (v najmenšej veľkosti 20×12 cm) na jednoduchú dekoráciu za pár eur. Stačilo dokúpiť sviečku (6 cm, ale rozmer je na vás) a dielo bolo na svete. Podložku zo štiepanej bridlice však môžete použiť aj v kuchyni- na servírovanie, ako podložku pod horúci hrniec… Je vhodná aj do umývačky riadu alebo do mikrovlnej rúry.

dekorácie do bytu

dekorácie do bytu

A keďže sme sa v tejto sérii už raz venovali aj inšpiráciám, dávam do pozornosti inšpiratívny blog tohto eshopu. Ak pohľadáte, nájdete zaujímavé články o bytovom dizajne, ktoré vám tiež môžu poslúžiť ako predloha pri zariaďovaní bytu či domu.

Kde najradšej nakupujete dekorácie vy? Dajte mi vedieť do komentárov.

 

*Článok vznikol v spolupráci s eshopom Bella Rose.

Romi Mináriková

Môže ťa tiež zaujímať...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *