blogy
Pri káve

Pri káve | Moje obľúbené blogy

Ubehlo veľa rokov od mojich prvých písmeniek (zámerne sa vyhýbam slovám ako článok, blog a i.) uverejnených online. Len malá časť ľudí, ktorí si prešli érou písania na eStránky stále aktívne prispievajú do onlinového sveta. Pár ich píše, pár fotí, pár len bezcieľne uverejňuje obsah na sociálne siete. Hlavným dôvodom sa pravdepodobne stalo náhle spopularizovanie blogovania a vytlačenie talentov mimo hru. „Dnes píše každý.“ Fráza, ktorá sa nám nejednému motá v hlave a snažíme sa nájsť návod, ako uspieť v týchto nepriaznivých časoch. Dnes nielenže môže písať každý, ale ľudia, pre ktorých sme písali ušli za videami, podcastami a inými, „nenáročnejšími“ formátmi. Pravdou je, že aj dnes si radšej prečítam kvalitný článok ako pozriem video. Poďme sa preto spoločne pozrieť na pár mojich obľúbených blogov, ktoré mám v záložkách a rada si ich prečítam hoc aj o polnoci.

Markéta Frank – www.marketafrank.com

Blogy, videá, insta posty… Tieto časti tvoria dokonalý celok tvorby talentovanej mladej Markétky, českej blogerky roka 2018. Od nej hltám všetko. Príjemná, vždy usmiata osôbka, ktorá sa zaoberá tradičnou lifestyle tématikou. Módu, kozmetiku, cestovanie a mnohé iné podáva s takou jedinečnosťou, že z jej blogu nemám nikdy chuť odísť. Veď si to pozrite sami.

marketa frank

zdroj: https://marketafrank.com/

The Noela – www.thenoela.com

Nataly je dievča, na ktoré som natrafila až po nástupe na vysokú školu. Chodíme totiž do rovnakého ročníka. Veľmi milé dievča s dokonalými fotkami a obrovskou zbierkou sukní a šiat. Stala sa mojou cestovateľskou inšpiráciou a aj vďaka nej som prepadla nakupovaniu v sekáčoch. Okrem blogu sa venuje instagramu, kde má taký feed, že jej ho závidí nejedna instagramová maniačka.

zdroj: http://www.thenoela.com/

Tereza Outcry – https://outcryblog.cz/

Terezka je dievča, ktoré som spoznala vďaka Instagramu. Ten si však zrušila a začala byť o to viac aktívnejšia na blogu. Jej Coffee Talks som si natoľko obľúbila, že sa nikdy neviem dočkať ďalšieho. Rozoberá v nich rôzne zaujímavé témy ako napríklad spomínaný Instagram vo vzťahu k blogu. Rada číta, takže na blogu nájdete aj recenzie kníh a veľmi zaujímavé články na tému ekológie a zero waste.

outcry

zdroj: https://outcryblog.cz/

Táňa – http://www.beautybytana.cz/

Dokonalé fotky, dokonalý dizajn, dokonalé články… Toto dievča to jednoducho vie. A najmä s kozmetikou, ktorá je nosnou témou jej blogu. Nájdete tam snáď všetko z beauty sveta. Vďaka nej som objavila kozmetické produkty, ktoré sa prebojovali do mojej každodennej rutiny a verím, že mi ešte nejaké jej recenzie dopomôžu k ďalším podobne dobrým nákupom.

beautybytana

zdroj: http://www.beautybytana.cz/

Veronika Tázlerová – http://www.stylishcoffee.cz/

Nebyť Veroniky, nenájdem počas môjho pobytu v Prahe kaviarne, ktoré som navštívila. Okrem toho, že miluje kávu rovnako ako ja, píše veľmi pútavé články na rozmanité témy. Či už sú to príbehy zo života, motivačné články, úvahy, tipy na knižky, no ale najmä spomínané tipy na kaviarne (napísala aj knihu o pražských kaviarňach). Najviac si na nej cením to, že sa nebojí písať o témach zo súkromia, ktoré môžu pomôcť nejednému dospievajúcemu (nielen) dievčaťu.

veronika tazlerova

zdroj: http://www.stylishcoffee.cz/

Ani zďaleka to nie sú všetky moje obľúbené blogy. Je ich omnoho viac a v mojich záložkách samozrejme nechýbajú ani páni blogeri. Ak by vás zaujímalo pokračovanie, rada to pre vás spíšem. Poznáte tieto moje obľúbenkyne?

Romi Mináriková

 

INSTAGRAM:

@romiminarikova

Môže ťa tiež zaujímať...

3 Comments

    1. Romi Mináriková says:

      Vždy rada ocením dobrú prácu <3

  1. Super, že si sa rozhodla takto zviditeľniť svoje obľúbené bloggerky. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *